בניית מצבות באשדוד

תחום המצבות הינו תחום עתיק אשר מוכר לנו עוד מימי קדם, אך נראה כי בשנים האחרונות הוא שינה את פניו וניתן לראות זאת בעיצובים המרשימים ובסוגי האבנים המרשימות שניתן למצוא כיום בשוק.
בניית מצבות באשדוד, הוא לא עניין של מה בכך, שהרי מדובר בהוצאה כלכלית גבוהה, על כן יש צורך לבחור בקפידה את המצבה ולבחון היטב את האפשרויות העומדות לרשותכם. לרוב, בני המשפחה הקרובים של הנפטר דואגים לנושא המצבה כבר בסיום השבעה, שהרי לרוב מניחים את המצבה על קבר הנפטר כ – 30 יום ממותו, אך ישנם עדות מסוימות אשר מציבות את המצבה בזמנים אחרים.

סוגים רבים ושונים של אבנים

בתחום המצבות, ניתן למצוא סוגים רבים של אבנים, על כן יש צורך לבצע בחירה קפדנית ולהכיר מקרוב את סוגי האבנים ואת מחירן.
האבנים הפופולריות כיום בשוק הן – אבן חברון, אבן גרניט, אבן שיש טורקי, אבן בזלת, אבן גליל, מצבות מסלע טבעי ועוד סוגים שונים ורבים.
למעשה, לאחר בחירת האבן הרצויה, תוכלו להתחיל לחשוב על סוג הכיתוב שתרצו על המצבה.
על המצבה חורטים את שמו של המנוח, אם שם הוריו, את תאריך פטירתו, כיתוב המעיד על אופיו ובשורה האחרונה – נהוג לכתוב את ראשי תיבות הללו – "ת.נ.צ.ב.ה" שהם ראשי תיבות של המילים המוכרות "תהה נשמתך צרורה בצרור החיים".

כיתוב על המצבה

לרוב, חברות המציעות בניית מצבות באשדוד, יוכלו לסייע לכם בכל הקשור לבחירת הכיתוב על המצבה שנבחרה ואף תוכלו להתרשם מכיתובים אחרים ולקחת השראה. אך בכל מקרה עליכם להכיר כמה כללים חשובים ולהכיר את סוגי הכיתובים ואת יתרונותיהם וחסרונותיהם:

האופציה הראשונה: הדבקה – מדובר בכתיבת, שהיא למעשה הדבקה של האותיות הרצויות על גבי המצבה שנבחרה.
אופציה זאת היא הזולה ביותר, אך נראה כי עם השנים האותיות עלולות ליפול, כך שאולי יהיה צורך בעתיד לבצע הדבקה חוזרת.

האופציה השנייה: חריטה – אפשרות של חריטת האותיות על גבי המצבה הינה יקרה יותר ביחס לשיטת ההדבקה, אך ניתן לראות כי חריטה על המצבה יהיה עמיד לזמן רב בפני פגעי מזג האוויר השורר בארצנו ובמיוחד נגד שמש חזקה רוחות וגשמים וכמובן נזקי טבע.
נראה כי אופציית החריטה היא הטובה ביותר, כך שהיא הפופולריות ביותר מבין השניים.

טרם בחירת סוג הכיתוב וסוג חומר המצבה, חשוב לדעת כי חלק מבתי העלמין בארץ מונהגת אחידות לגבי כל הקשור למצבות הן מבחינת חומר המצבה והן מבחינת הכיתוב על גבי המצבה, אם זה מבחינת גודל מסוים ובכן כיתוב של תאריך הפטירה – רק בתאריכים עבריים.

חברת סגנונות באבן, מספקת עבור לקוחותיה בניית מצבות באשדוד ובכל אזור הדרום, כך שתוכלו ליהנות משירות אישי ומקצועי לאורך כל התהליך על ידי מיטב אנשי הצוות של החברה.

התגובות סגורות