בניית מצבות בבאר שבע

בסיטואציה של מוות של אדם קרוב, נראה כי ישנם הכנות רבות המוטלות על כתפי המשפחה, אם זה ארגון של הלוויה, הספדים, תכנון מקום בו המשפחה תשב שבעה, בניית מצבה ועוד. מצבה למעשה נועדה על מנת להנציח את זכרו של נפטר, וזהו מנהג המוכר לכולם עוד מימי קדם, אך נראה כי תחום זה הולך ומתפתח בקצב מהיר וישנם חומרים רבים ואיכותיים מהם בונים מצבה לנפטר.

תהליך קבורת המת, הוא תהליך אותו יש לבצע שלב אחרי שלב בסדר בירוקרטי מסוים ולהציג את המסמכים הבאים: ראשית, יש צורך להוציא רישיון ממשרד הבריאות לקבורת המת וגם צורך להציג אישור פטירה מבית החולים, יש להציג תעודת זהות של הנפטר ובמקרים שמדובר במוות שאינו טבעי, כמו – חלילה רצח או תאונת דרכים ועוד, יש צורך להציג אישור משטרה בגין מקרה המוות.
לאחר הוצאת רישיון הקבורה, על משפחת הנפטר לפנות לחברה קדישא, על מנת לקבוע את מועד הלוויה. חשוב לציין כי מועד הלוויה יכול להשתנות במקרים שמדובר בשבתות וחגים.
את מסמכים ומשימות אלו, חשוב לבצע ולארגן כמה שיותר מהר על מנת לסיים את התהלך ולהביא את המת לקבורה ולמנוחה.

מתי מתקינים מצבה?

לאחר תהליך הלוויה וסיום השבעה, יש צורך להתחיל לדאוג למצבה ולפנות לחברות המציעות בניית מצבות בבאר שבע ולבחור את המצבה המתאימה והרצויה עבור הנפטר. את המצבה יש להניח על קבר הנפטר כ -30 יום לאחר קבורת המת, אך כאמור יש צורך להזמין אותה מראש ועדיף לאחר השבעה, כך שהיא תהיה מוכנה בדיוק בזמן, שהוא – 30 יום ממותו.
ישנם עדות מסוימות אשר דתם משפיעה על מועד התקנת המצבה לדוגמא – בעדות מסוימות מתקינים את מצבה שמונה ימים מעת הפטירה, ישנם כאלה המתקינים את המצבה שלושים ימים מעת הקבורה, וישנם כאלה שרק לאחר 12 חודשים ממועד הפטירה מתקינים אותה. ברוב המקרים מדובר ב – 30 יום ממותו.

חברות המציעות בניית מצבות בבאר שבע או בכל עיר אחרת, מציעות מגוון רב של סוגי אבנים לבניית המצבה, אך נראה כי לרוב אנשים מזמינים מצבה העשויה מאבן שיש, גרנית או אבן חברון, שהן האבנים הפופולריות יותר בשוק, אך כאמור ישנם סוגים נוספים של מצבות והן – שיש טורקי, אבן גרניט, גלילית, חלילה, בזלת ועוד. לאחר בחירת האבן המועדפת עליכם, תוכלו לנסח עליה כל כיתוב שתרצו כמובן עם שמו של המנוח.

כמה זה עולה לכם?

מחיר בניית מצבות בבאר שבע משתנה מחברה לחברה ותלוי בתוספות שתרצו, בסוג האבן הרצוי, חומרי הגלם הנוספים סביב המצבה, מצבות מיוחדות כמו פיסול מיוחד, כיתוב מיוחד ושונה ועוד מגוון רב של סוגי מצבות אשר מחירם משתנה בהתאם לבחירתכם והעדפותיכם.

חברת "סגנונות באבן" מביאה עבורכם מבחר רב של מצבות מאבנים וסוגים שונים, כך שתוכלו למצוא איכות ושירות – ללא פשרות!

התגובות סגורות